Dwoje zawodników Gwardii Szczytno wywalczyło awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Judo – Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W maju w Zielonej Górze swój talent będą mogli zaprezentować Agata Kosińska i Kacper Maroszek.

W makroregionalnym turnieju kwalifikacyjnym, który odbył się w Bydgoszczy, walczyli: Agata Kosińska (70 kg), Kacper Maroszek (90 kg), Martyna Mróz (52 kg) i Jonasz Krzysztonek (73 kg). Agata zajęła w swojej kategorii 2. miejsce i wywalczyła awans. Na mistrzostwa pojedzie również Kacper. Sztuka ta się nie udała Martynie i Jonaszowi. - To były dla nich pierwsze zawody tej rangi. Wstydu nie przynieśli – krótko tłumaczy trener gwardzistów Tadeusz Dymerski.