17. kolejka

GWARDIA Szczytno - WTS Warka 1:3 (-19, 22, -15, -17)

GWARDIA: Zawalniak, Gugała, Polechoński, Wrona, Szyćko, Stańczuk, Dymerski (libero) oraz Kasprowicz

Bloki to za mało

Najmniej liczna w bieżących rozgrywkach widownia w hali przy ul. Lanca nie była świadkiem niespodzianki i GWARDIA poniosła kolejną porażkę. Niezłe w wykonaniu szczytnian były dwa początkowe sety. W pierwszym z nich gwardziści dotrzymywali kroku wiceliderowi do połowy partii, a o porażce zadecydował głównie pokaźny pakiet błędów serwisowych. W secie drugim niewymuszone błędy popełniali goście. Dzięki dobrej grze blokiem gospodarze zniwelowali trzypunktową stratę i wyszli na prowadzenie, którego nie wypuścili z rąk. W partii trzeciej nieszczęście zaczęło się od zablokowania przez przyjezdnych kilku kolejnych ataków Zawalniaka. Szczytnianie oddali seta praktycznie bez walki. Podobnie było w partii ostatniej, w której grający ze swobodą zawodnicy z Warki pozwalali schematycznym gwardzistom zbliżyć się co najwyżej na 2-3 punkty. Swoją cegiełkę do końcowego zwycięstwa dołożył broniący obecnie barw WTS Piotr Kempisty, były zawodnik AZS UWM II WSPol. Szczytno.

Grający trener GWARDII Rafał Zawalniak konsekwentnie wprowadza do zespołu młodych zawodników. W pierwszym secie zagrał junior Łukasz Wrona, praktycznie cały mecz był zaś na parkiecie Tomasz Stańczuk, jeden z jaśniejszych punktów drużyny. Popisał się on (wespół z Polechońskim) tyloma blokami, ilu w Szczytnie w wykonaniu gwardzistów dawno nie widziano.

Piątkowy mecz był ostatnim w rundzie zasadniczej spotkaniem rozegranym w hali przy ul. Lanca. GWARDIA ma jeszcze do rozegrania mecz z mocnym ostatnio NET-em Ostrołęka. Szczytnianie po rundzie zasadniczej będą na miejscu 7. W pierwszych meczach play off spotkają się z 6. drużyną rozgrywek: JADAREM II albo LEGIĄ. Potem czeka ich walka o miejsce 5. lub o utrzymanie się w gronie II-ligowców. Z fazy play off zwolniony jest zespół ze Spały.

SPS Zduńska Wola - NET Ostrołęka 2:3

WILGA Garwolin - LEGIA Warszawa 2:3

KPS Wołomin - SMS II Spała 2:3

Pauzował JADAR II Radom

Mecz zaległy: SMS II Spała - JADAR II Radom 2:3

Tabela

1.SPS 14- 1 41 44: 9 2.WTS 13- 2 39 41:13 3.WILGA 10- 5 30 33:22 4.NET 9- 6 26 34:27 5.LEGIA 7- 9 20 25:32 6.JADAR II 6- 9 18 26:34 7.GWARDIA 4-11 14 18:36 8.SMS II 3-12 9 19:42

9.KPS		 2-13  7 16-41