fARMACEUTKA FAŁSZOWAŁA RECEPTY

W czwartek 30 marca 32-letnia mieszkanka Szczytna usłyszała zarzut podrabiania i przerabiania recept lekarskich wystawianych na deficytowe leki.

Kobieta, w jednej z aptek na terenie miasta, od lutego br. realizowała wystawione przez siebie blankiety. Farmaceutce udało się wprowadzić do obiegu kilkanaście podrobionych recept. Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w aptece oraz w mieszkaniu kobiety gotowe druki oraz recepty in blanco. 32-latka usłyszała jedenaście zarzutów, do których się przyznała. Za podrabianie i przerabianie dokumentów grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

ZASADZKA NA KŁUSOWNIKÓW

W piątek 31 marca dwaj dzielnicowi z terenu gminy Szczytno odbyli łączone patrole z funkcjonariuszami Straży Rybackiej z Janowa. Kontrola cieków wodnych przyniosła efekty. Policjanci i strażnicy rybaccy ujawnili i zlikwidowali kilka miejsc, gdzie kłusownicy zainstalowali sprzęt do nielegalnego połowu ryb. Żak, racznik, przesuwa szczupakowa oraz narzędzie o nazwie oścień to przedmioty zabezpieczone podczas akcji.

MOTOCYKLISTA W ROWIE

We wtorek 28 marca w Miętkich kierujący motocyklem marki Romet 17-latek na łuku drogi zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Nastolatek został przetransportowany do szpitala w Olsztynie.

AMATOR SZYBKIEJ JAZDY STRACIŁ PRAWKO

W czwartek 30 marca policjanci szczycieńskiej drogówki w Rozogach kontrolowali prędkość pojazdów w obszarze zabudowanym. Około godziny 20.00 zatrzymali kierowcę opla, który pędził, mając na liczniku 114 km/h. 36-letni mieszkaniec Kętrzyna przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h. Funkcjonariusz kontrolujący mężczyznę zatrzymał mu prawo jazdy. Ponadto 36-latek został ukarany mandatem i 10 punktami karnymi.
Oprac. (ew)