Kulomiot Gwardii Szczytno Konrad Bukowiecki poprawił w białostockiej hali 21-letni rekord Polski młodzików... z odkrytego stadionu. Na Podlasiu dobrze zaprezentowali się pozostali szczycieńscy lekkoatleci, którzy zdobyli jeszcze trzy medale Otwartych Mistrzostw Województwa.

Poprawił rekord z taką brodą

Rekord Polski z odkrytego stadionu czekał na swoje poprawienie aż 21 lat. W miniony weekend poprawił go, co jest ewenementem, w hali Konrad Bukowiecki. Zamiast do 16,92 m najlepsi kulomioci w kategorii młodzików będą musieli teraz równać do wyniku 17,14. Konrad przy okazji wywalczył także mistrzostwo województwa podlaskiego. Na trzecim stopniu podium stanął Łukasz Łukszo (12,52).

W Białymstoku bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta. W rywalizacji młodziczek na 60 m ppł zwyciężyła Katarzyna Burakiewicz (9,91 s). W biegu na 60 m Dominika Staszewska zajęła 3. miejsce (8,64).

- Zrobiła niespodziankę, bo rywalki były starsze o 2 lata – cieszy się z postawy nie tylko tej zawodniczki trener Ireneusz Bukowiecki.