W miniony weekend zawodnicy ze Szczytna rywalizowali w turnieju judo zorganizowanym w Biskupcu.

Powalczyli w Biskupcu
Z 5 zawodników szczycieńskiej Gwardii startujących w zawodach aż 4 zdobyło medale

W rywalizacji wystartowało ponad 100 zawodników reprezentujących 10 klubów z Polski oraz jeden z Białorusi. Wśród startujących nie mogło zabraknąć zawodników ze Szczytna. W Biskupcu mogliśmy zobaczyć w akcji zawodników Katany i Gwardii Szczytno. Czteroosobowa reprezentacja judoków Gwardii Szczytno zanotowała na swoim koncie bardzo dobry występ. Znakomicie zaprezentował się Bartosz Kukliński, który startując w kategorii dzieci starsze w wadze 44 kg, wygrał efektownie wszystkie 4 walki. O klasie tego zawodnika świadczy także fakt, że został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Na uznanie zasługuje także postawa Mai Rykowskiej, która zdobyła srebrny medal w kategorii dzieci starsze w wadze do 50 kg. Walkę finałową przegrała z mocnym zawodnikiem z Białorusi. Ze srebrnym medalem w kategorii 44 kg z Biskupca wrócił Jakub Koźlicki, zaś Natalia Dodajewska zdobyła brązowy medal w kategorii 50 kg. Równie udanie zaprezentowali się zawodnicy Katany, którzy ogółem do Szczytna wrócili z 14 medalami. W sobotnich walkach judo udział wzięło 5 zawodników i aż czterech z nich stanęło na podium.

Złote krążki zdobyli: Marcin Błaszczak (30 kg) i Tymoteusz Stachula, brązowe medale wywalczyli: Gaspar Święciński (50 kg) i Antoni Skowroński (+ 55 kg). Niedziela okazała się zdecydowanie lepszym dniem dla zawodników Katany. W zawodach grapplingu złote medale wywalczyli bracia Igor (37 kg) i Piotr Szewczakowie (70 kg) oraz Lena Sierak (42 kg) i Wiktoria Kobylas (35 kg). Niestety swoje walki finałowe przegrali, plasując się na drugich pozycjach Tymoteusz Stachula (45 kg) oraz Marcin Błaszczak (30 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Marcel Kobylas (27 kg), Dominik Szczerbo (42 kg), Gaspar Święciński (50 kg) oraz Antoni Skowroński. Piąte miejsca w swoich kategoriach zajęli Eryk Cudnoch i Ignaś Stachula