Dobrym zwyczajem młodych lekkoatletów Gwardii Szczytno było wchodzenie w nowy rok z rekordami życiowymi i wysokimi miejscami w mityngach. Start w pierwszych tegorocznych zawodach pokazał, że podopieczni Ireneusza Bukowieckiego tego nawyku nie zmienili.

Rekordy w stolicy

W hali warszawskiego AWF-u zaprezentowała się piątka szczytnian. Andrzej Regin, startujący już w kategorii juniorów, zajął 2. miejsce w kuli z wynikiem 18,05 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Swoje najlepsze osiągnięcia poprawiali także pozostali szczytnianie. Sebastian Łukszo był w kuli juniorów trzeci (16,71). W kategorii młodzików Konrad Bukowiecki zajął 1. miejsce, natomiast Łukasz Łukszo uplasował się tuż za nim (13,28). W biegu na 60 m ppł z dobrej strony pokazała się Katarzyna Burakiewicz, uzyskując czas 9,88 s. - Na razie jest super – komentuje trener Ireneusz Bukowiecki. - Myślę, że moi zawodnicy jeszcze coś dołożą.