IV LIGA - 22. kolejka

Tęcza Biskupiec - Błękitni Pasym 2:4 (2:0)

1:0 – (11.), 2:0 – (40.), 2:1 – Arkadiusz Foruś (54.), 2:2 – Marcin Kruczyk (56.), 2:3, 2:4 – Marcin Łukaszewski (71., 81.)

Błękitni: Grygorowicz, Pilski, Panikowski, Widuto, Rytelewski (46. M. Kruczyk), Kowalski, Foruś (77. Kędzierski), Pietrzak, S. Łukaszewski, Gołębiewski, M. Łukaszewski (90. Mikołajewski).

Sensacja w Jedwabnie

Nieodżałowany Jan Ciszewski do spotkań o podobnym przebiegu wygłaszał komentarz: „Wróciliśmy z dalekiej podróży”. Do przerwy miejscowi prowadzili 2:0 i niewiele zapowiadało szczęśliwy finał. Gdy na początku drugiej połowy czerwoną kartkę ujrzał Panikowski, sytuacja zaczęła wyglądać bardzo źle.

O dziwo, od tego momentu zespołem lepszym i skuteczniejszym byli pasymianie. Bohaterem w ekipie pasymskiej został Marcin Łukaszewski, którego dwie bramki przyczyniły się do odniesienia zwycięstwa. Warto przypomnieć, że aż trzy gole tego samego zawodnika w meczu jesiennym pomiędzy obiema drużynami nie pozwoliły wówczas Błękitnym na zdobycie choćby punktu.

POZOSTAŁE MECZE

- 22. kolejka

Sokół Ostróda – Drwęca Nowe Lubawskie 3:1, Mamry Giżycko – Vęgoria Węgorzewo 0:2, Barkas Tolkmicko – Mazur Ełk 2:2, Znicz Biała Piska – Polonia Pasłęk 5:0, GKS Wikielec- Stomil II Olsztyn 6:5, Płomień Ełk- Start Nidzica 4:0, Rominta Gołdap – Pisa Barczewo 0:0.

KLASA OKRĘGOWA

- 20. kolejka - mecz zaległy

Polonia Lidzbark Warmiński - Omulew Wielbark 0:2 (0:0)

0:1 – Kamil Dębek (46.), 0:2 – Jakub Domżalski (70.)

Omulew: Przybysz, Wierzchowski, Cieślik, M. Miłek, J. Miłek, Remiszewski (50. Domżalski), Mastyna (80. S. Nowakowski), Wilga, Abramczyk (60. Szczygielski), Dębek (60. Murawski), Kwiecień.

Omulew pojechała do Lidzbarka po trzy punkty i cel zrealizowała bez większych problemów. Wielbarczanie tradycyjnie byli jednak na bakier ze skutecznością, za co mogli zostać skarceni tuż przed gwizdkiem na przerwę, gdy jeden z zawodników Polonii nieznacznie przestrzelił z 14 m. Wkrótce po wznowieniu gry Dębek wykorzystał błąd bramkarza i zdobył swoją pierwszą bramkę w rundzie wiosennej. Zwycięstwo przypieczętował Domżalski – to było z kolei premierowe trafienie tego piłkarza dla nowego klubu.

22. kolejka

MKS Szczytno - DKS Dobre Miasto 1:2 (1:1)

1:0- Adrian Bazych (30.), 1:1 - (42.), 1:2 – (80.)

MKS: Granicki, Głodzik, Opalach, Łoński, Dudziec, Kuchna (85. Kwiatkowski), Rapacki, Kozian (50. Gregorczyk), S. Pietrzak, Kosiorek, Bazych.

Szczytnianie stawili opór bijącemu się o IV ligę DKS-owi jesienią, sprawiali niezłe wrażenie także w meczu rewanżowym, ale choćby punktu w tej konfrontacji nie wywalczyli. W sobotę wiele do cząstkowego szczęścia nie brakowało, bo rywale decydującą bramkę strzelili dopiero w końcówce. Od 30. min prowadził MKS – Bazych wykorzystał prostopadłe podanie Rapackiego i pokonał bramkarza gości. DKS wyrównał dość szybko. Zasłonięty Granicki nie zdążył zareagować na raczej lekki strzał zawodnika przyjezdnych. Wkrótce po zmianie stron goście powinni prowadzić 2:1. Egzekutor jedenastki podyktowanej za faul w polu karnym trafił jednak w słupek i nadal było 1:1. Kilkanaście minut później szczytnianie stracili Głodzika (dwie żółte kartki), co niewątpliwie ułatwiło sprawę DKS-owi. W 80. min miejscowi stracili piłkę na połowie rywala, rywale wyprowadzili kontrę lewą stroną boiska i po chwili Granicki skapitulował.

Zryw Jedwabno - Omulew Wielbark 1:0 (1:0)

1:0 – Jakub Miłek (31.- samob.)

Zryw: Woźny, Cikacz, Olszewski, M. Foruś, Elsner, Łastowski (87. Górecki), Trzciński, Młotkowski, Zapadka, Dymek (60. Nosowicz), Zbirowski (75. Dzióbek).

Omulew: Przybysz, Nowakowski (77. Berk), Cieślik, J. Miłek, M. Miłek, Wilga, Mastyna (65. Rudzki), Remiszewski (60.Szczygielski), Abramczyk, Kwiecień, Dębek (50. Domżalski).

- Wynik cieszy, gra nie – komentuje niedzielne derby kierownik drużyny gospodarzy Andrzej Obrębski. - To dość szczęśliwe zwycięstwo. Przygniatali nas niesamowicie. Nie mieli farta...

Zespół Zrywu samodzielnie stworzył w zasadzie tylko jedną sytuację, gdy w drugiej połowie Przybysz musiał wybijać piłkę na rzut rożny po strzale z dystansu. Zwycięski gol padł w 30. min. Ostro dośrodkowywał Zbirowski, a J. Miłek interweniował tak niefortunnie, że wpakował futbolówkę pod poprzeczkę własnej bramki. - Ciężko mieliśmy przebić się przez obronę Zrywu, a jeśli się przebiliśmy, to jak zwykle marnowaliśmy sytuacje – mówi o grze swojego zespołu trener gości Mariusz Korczakowski. - Niektórzy zawodnicy przeszli obok meczu. Czterech ludzi zawiodło mnie i to strasznie. Na pewno będą zmiany przed spotkaniem ze Szczytnem – zapowiada.

- Nie załamujemy się jednak, zostało jeszcze 8 kolejek, w których można zdobyć 24 punkty – dodaje wielbarski szkoleniowiec.

Granica Bezledy – Błękitni Orneta 1:4, Polonia Lidzbark – Orlęta Reszel 1:1, GLKS Jonkowo – Wilczek Wilkowo 1:4, Mazur Pisz – Warmia Olsztyn 2:2, Victoria Bartoszyce – Łyna Sępopol 2:1, MKS Jeziorany – Kłobuk Mikołajki 3:0.

Wynik spotkania z 18. kolejki pomiędzy Warmią Olsztyn a Wilczkiem Wilkowo zweryfikowano jako walkower dla gości 0:3 (na boisku 0:0).

- 15. kolejka

Warmiak Wojciechy - GKS Dźwierzuty 1:1 (1:0)

Bramka dla GKS-u: Rafał Hintz (68.)

GKS: Len, C. Zaborowski, Jaskuła, Matysiewicz, Wieczorek, Woźniak, Przetak, Krawczyk, Kuszmider, Sokołowski, Hintz.

Piłkarze GKS-u spadli po tej kolejce na ostatnie miejsce, z samego meczu mogą być jednak zadowoleni – bądź co bądź wywalczyli punkt na boisku wicelidera. Goście grali w okrojonym składzie, bez zawodników rezerwowych, a mimo to postawili przeciwnikowi trudne warunki. Miejscowi wprawdzie prowadzili, ale w 68. min „na raty” uderzał Hintz i po jego dobitce głową bramkarz wyciągał piłkę z siatki.

Fortuna Gągławki - Błękitni Stary Olsztyn 1:0, Niedźwiedź Ramsowo – Burza Słupy 2:3, Strażak Gryźliny – Cegielnie Olsztyńskie Unieszewo 2:0, Leśnik Nowe Ramuki – LZS Knopin 0:0, LZS Lubomino-Wilczkowo - Orzeł Czerwonka 4:1.

KLASA B

- 14. kolejka

Wałpusza 07 Jesionowiec – SKF Kunki 2:0 (1:0)

Bramki dla Wałpuszy 07: Daniel Gołaszewski (38.), Dawid Filochowski (70.)

Wałpusza 07: Rzosiński, Kisiel (85. Kuciński), J. Gut, Pliszka, Szulkowski, Woźniak (85. Antosiak), Filochowski, Sęk, Sitarski (76. B. Gut), Gołaszewski, Lisiewicz.

Wałpusza, mająca ostatnio problemy kadrowe, nieoczekiwanie poradziła sobie z wiceliderem. Prowadzenie dał Gołaszewski, który w 38. min popisał się indywidualną akcją zakończoną strzałem z ok. 10 m. W 70. min swoją pierwszą bramkę dla Wałpuszy uderzeniem z kilkunastu metrów zdobył Filochowski.

Kormoran Purda

- Perkun Orżyny

6:0 (3:0)

Perkun: R. Bakuła, G. Bakuła, Sadowski, Tatyrata, Ponikiewski, Dąbrowski, Pac, K. Poździał, Turek (76. Zbrzyski), Hołod, Więcek.

Już po pięciu minutach było 2:0 dla gospodarzy, którzy dołożyli później kolejne trafienia. Perkun wypracował 2-3 sytuacje, nie potrafił jednak zamienić ich na bramki.

Gmina Kozłowo – Saturn Sławka Wielka 3:1.

JUNIORZY MŁODSI LIGA WOJEWÓDZKA

19. kolejka grupa mistrzowska

Polonia Iłowo - Reda Szczytno 1:0 (1:0)

grupa spadkowa

Omulew Wielbark – Olimpia 2004 Elbląg 0:1 (0:1)

KLASA OKRĘGOWA JUNIORZY

17. kolejka

Błękitni Pasym – OSP Turznica – mecz przełożony

JUNIORZY MŁODSI

12. kolejka

Reda Szczytno – Stomil II Olsztyn 0:3 (0 :0)

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie -Zryw Jedwabno 5:1 (2:1); br.: Radosław Górecki

TRAMPKARZE STARSI

16. kolejka

Czereś Sport Olsztyn - Błękitni Pasym 4:3 (2:2); br.: Jan Drząszcz (17.), Radosław Łuszczak (29.), Filip Sosnowski (57.)

Omulew Wielbark – Wkra Działdowo 0:2 (0:0)

TRAMPKARZE MŁODSI

9. kolejka

Reda Szczytno – Tęcza Biskupiec 5:0 (3:0); br.: Adrian Jarema (12., 15., 32.), Filip Chorążewicz (48.), Damian Samsel (70.)

MŁODZICY

W Pasymiu odbył się pierwszy z cyklu wiosennych turniejów młodzików. Wyniki: Błękitni Pasym – Stomil Olsztyn 1:0 (0:0), Stomil Olsztyn – Reda Szczytno 0:4 (0:1), Błękitni Pasym – Reda Szczytno 3:0 (1:0).

Informacje piłkarskie opracowali: (gp), (dob)