Jacek Szewczak wywalczył trzynasty w karierze medal mistrzostw Polski w ju-jitsu fighting.Na macie w Katowicach zdobył brązowy medal.

Szczęśliwa trzynastka

Szewczak startował w kategorii 94 kg. Nasz zawodnik szybko wygrał dwie walki, a w starciu o finał zmierzył się z Tomaszem Dobrzyńskim z Budowlanych Sosnowiec. Po dramatycznej końcówce Szewczak przegrał 6:7. By wywalczyć brąz, trener i zawodnik Katany musiał pokonać Arnolda Ratajskiego z Miejskiej Górki, który był lepszy w ostatnich pięciu pojedynkach obu panów. - Bałem się tej walki, bo Ratajski to doskonały zawodnik i rozkręcał się z walki na walkę, a ja wciąż rozpamiętywałem przegraną walkę o finał – przyznaje Jacek Szewczak. Mimo wszystko nasz zawodnik poradził sobie doskonale i zwyciężył przed czasem. - Lata lecą, młodzież naciska, a ja wciąż coś zdobywam w grze o najwyższą stawkę – cieszy się Jacek Szewczak, obecny na matach już od 27 lat.