Zawodnicy szczycieńskiej Katany wywalczyli trzy medale podczas Mistrzostw Polski Północnej w MMA. Najbliższy złota był Adam Godlewski, który w decydującej walce przegrał po dogrywce.

Do stolicy naszego województwa zjechali w sobotę 20 października zawodnicy reprezentujący 25 klubów, w wśród nich także sportowcy ze Szczytna.

Niewiele do złota zabrakło Adamowi Godlewskiemu, startującemu w kategorii 87 kg. Zawodnik Katany wygrał dwie walki, a w finale uległ swojemu przeciwnikowi dopiero po dogrywce. Na drugim stopniu podium stanął także Wojciech Stępniak (96 kg), który w finale przegrał z Czeczenem trenującym w Olsztynie. Brąz wywalczył Kamil Hornowski walczący w kategorii 62 kg. O pechu może mówić najmłodszy zawodnik Katany, Karol Baranowski startujący w juniorach (73 kg) – z powodu kontuzji nie stanął on do pojedynku o trzecie miejsce. Swoje walki przegrali debiutanci Mateusz Chmielewski waga 87 kg i Michał Biegański waga 80 kg.

- Nie jestem zadowolony ze startu – mówi wprost trener Katany Jacek Szewczak. - Coś niedobrego dzieje się z moimi zawodnikami. Trenują bardzo mocno i są dobrze przygotowani do pojedynków. Widząc jednak przeciwników przestają walczyć. Jakaś bariera psychiczna wytworzyła się w ich głowach, że w walkach nie dają z siebie stu procent możliwości. Kolejne starty już w listopadzie, może tam będzie lepiej – wierzy trener Szewczak.