Świętajno gościło blisko 1000 uczestników finałów Mistrzostw Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Do Świętajna zjechali wraz z opiekunami młodzi biegacze uczący się na co dzień w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Triumfy święcili przede wszystkim sportowcy z Iławy i Giżycka, ale w niektórych kategoriach wysokie miejsca zajęły również sztafety z naszego powiatu. Najlepiej spisała się dziewczęca drużyna ZS 2 Szczytno, która zajęła drugie miejsce (na 9 drużyn) w biegu 10x1000 m. Chłopięca reprezentacja tej samej szkoły była piąta (9 drużyn, 10x1200 m). Na piątym miejscu uplasowały się również dziewczęta z Gimnazjum w Dźwierzutach (15 zespołów, 10x800 m). Szóstą lokatę zajęła dziewczęca drużyna SP Wielbark (13 zespołów, 10x600 m).