Mrągowia Mrągowo - MKS Szczytno 5:0 (1:0)

1:0 - (4.), 2:0 - (48.), 3:0 - (51.), 4:0 - (69.), 5:0 - (79.)

MKS: Mikulak (60. Łoński), Kaszubowski, Długołęcki, Skonieczny (70. Dawid), Magnuszewski,

Gregorczyk, Przetak, M. Pietrzak (80. Miłek), Witkowski, Orzoł (46. Cegielski), Murawski.

Błękitni wciąż nienasyceni

W ubiegłym sezonie w dwumeczu z Mrągowią szczytnianie zdobyli dwa punkty i stracili tylko

jedną bramkę. Niestety, to już przeszłość. Z sobotniej wyprawy do Mrągowa MKS wrócił z

bagażem aż pięciu goli.

- Wynik nie odzwierciedla postawy zespołu. W pierwszej połowie graliśmy naprawdę super -

stwierdził po meczu kierownik MKS-u Mariusz Krupiński.

Spotkanie zaczęło się dla gości jednak źle. Strata piłki w środku pola kosztowała zespół utratę

bramki. Wkrótce potem szczytnianie stanęli przed szansą wyrównania. Magnuszewski, który

wykonywał rzut karny podyktowany za faul na Murawskim, trafił w słupek. Zdaniem kierownika

Krupińskiego, MKS powinien już w tym momencie grać w przewadze, gdyż obrońcy Mrągowii

należała się czerwona kartka, zamiast tylko żółtej. - Nie popchnął on, jak zinterpretował to

sędzia, ale uderzył naszego zawodnika - słyszymy. Kierownik szczycieńskiego zespołu ma

także pretensje do arbitra za niepodyktowanie w 50. min jedenastki za kolejny faul na

Murawskim, który tym razem był pociągany za koszulkę. Działo się to już przy stanie 2:0, bo w

48. min zamieszaniu podbramkowym goście ponownie pokonali Mikulaka. Piłka lądowała w

bramce przyjezdnych jeszcze trzy razy. Dwukrotnie wyjmował ją Łoński, który podobnie jak w

Ełku zastąpił kontuzjowanego golkipera MKS-u. Na przedmeczowej zbiórce ponownie

zabrakło Gadomskiego.

W Mrągowie szczytnianie zagrali z osłabioną linią ataku. Z powodu kartek wystąpić nie mógł

Ambroziak, P. Pietrzaka z gry wykluczyła natomiast kontuzja.

Zatoka Braniewo - Płomień Ełk 3:2 (1:0), Sokół Ostróda - Huragan Morąg 1:2 (1:0), Motor

Lubawa - Jeziorak Iława 0:3 (0:0), Start Działdowo - Vęgoria Węgorzewo 2:1 (2:0), Granica

Kętrzyn - Concordia Elbląg 0:1 (0:1), Polonia Pasłęk - Mamry Giżycko 3:0 (0:0), Zamek

Kurzętnik - Czarni Olecko 1:1 (0:0).

Mecz zaległy: Czarni Olecko - Jeziorak Iława 0:0.

Łyna Sępopol - Błękitni Pasym 1:9 (1:5)

0:1 - Marcin Gołębiewski (4.), 0:2 - Arkadiusz Foruś (5.), 0:3 - Marcin Łukaszewski (7.), 1:3 -

(9.-k.), 1:4 - Sebastian Łukaszewski (30.), 1:5 - Ariel Łachmański (34.), 1:6 - Marcin

Łukaszewski (52.), 1:7 - Sebastian Łukaszewski (66.), 1:8, 1:9 - Marcin Łukaszewski (69., 73.)

Błękitni: Brzozowski, Panikowski, Głodzik, Ziętak (74. Łączyński), Mazurek, Foruś , Pławski,

Łachmański, S. Łukaszewski (80. Piotrowski), Gołębiewski, M. Łukaszewski (84. Michałek).

W poprzedniej kolejce podopieczni Tadeusza Justki zaaplikowali Mazurowi aż 8 bramek, teraz

zespół z Sępopola stracił jeszcze więcej goli.

- Takiego wyniku się z pewnością nie spodziewaliśmy - cieszył się po spotkaniu sekretarz

Błękitnych Jan Suchomski. Powodem do zadowolenia jest również styl, w jakim okazałe

zwycięstwo zostało odniesione. - Mecz był bardzo ciekawy. To również zasługa drużyny

gospodarzy. Łyna, mimo że wysoko przegrywała, starała się walczyć.

Do 9. minuty kibice w Sępopolu widzieli aż cztery bramki. Trzy z nich zdobyli pasymianie.

Gospodarze odpowiedzieli trafieniem z rzutu karnego. Gol dodał im wiatru w żagle - od tego

momentu osiągnęli lekką przewagę. Sytuacja szybko jednak wróciła do normy. W 30. min

pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się S. Łukaszewski. Parę minut później

Łachmański wykorzystał podanie z rzutu rożnego i na przerwę goście schodzili z 4-bramkową

zaliczką. Przewaga ta została podwojona po zmianie stron. W rolach głównych wystąpili bracia

Łukaszewscy: Marcin strzelił trzy bramki, Sebastian do swojego trafienia z pierwszej połowy

dorzucił jeszcze jedno.

- Zwycięstwo, za dotychczasową pomoc, dedykujemy burmistrzowi i miejsko-gminnej radzie -

powiedział "Kurkowi" sekretarz Suchomski.

Polonia Lidzbark Warmiński - Rominta Gołdap 0:2 (0:2), MKS Korsze - Victoria Bartoszyce 2:1

(1:1), Orlęta Reszel - Tęcza Biskupiec 2:2 (1:1), Mazur Ełk - DKS Dobre Miasto 1:0 (0:0),

Leśnik Nowe Ramuki - Granica Bezledy 3:0 (2:0), Mazur Pisz - LZS Lubomino-Wilczkowo 2:2

(1:1), Warmia Olsztyn - Pisa Barczewo 1:2 (0:1).

Korona Klewki - WPZ Lemany 0:0

WPZ: Malinowski, Mierzejewski, C. Nowakowski, Sawicki, Malinowski, Brzuzy (70. Gołota),

Sikorski (65. W. Nowakowski), Zawitowski, Ryłka (80. Bogacki), Bazych (46. Lisiewicz),

Kwiecień.

- Myśmy mieli trzy setki, goście oddali jeden groźny strzał - mówi o meczu trener WPZ

Tadeusz Sosnowski. Jeszcze w doliczonym czasie gry szansę na przechylenie szali

zwycięstwa na stronę gości miał Kwiecień, ale obrońca jakimś cudem wybił piłkę z linii.

Kłopoty wicelidera z bramkarzami sprawiły, że między słupkami musiał stanąć obrońca

Malinowski.

Omulew Wielbark - Orzeł Biesal - 3:0 wo. ; goście nie mieli ważnych kart zdrowia.

Burza Słupy - KP Szczytno 5:2 (0:0)

Bramki dla KP: Andrzej Świercz (60.), Grzegorz Goździewski (75.)

KP: Andrzejczak, Świercz, Lisiewicz, Baranowski, P. Goździewski (57. K. Goździewski),

Zaręba, Kruk, Kuchna, Archacki, Ponikiewski, Świderski (57. G. Goździewski).

Pierwsza połowa nie zapowiadała festiwalu strzeleckiego po zmianie stron. Skuteczniejsi byli,

niestety, gospodarze, którzy prowadzili już 3:0. Rozmiary porażki zmniejszyli Świercz i

wracający na boisko G. Goździewski.

Stomilowcy Olsztyn - Fortuna Gągławki 2:3 (2:1), MKS Jeziorany - Orzeł Czerwonka 2:1 (2:0),

KS Wojciechy - Tempo Wipsowo 2:0 (1:0), Strażak Gryźliny - Kormoran Zwierzewo 0:4 (0:0).

KS Tyrowo - Zryw Jedwabno 3:3 (2:0)

Bramki dla Zrywu: Patryk Włodkowski (59., 67.), Sławomir Foruś (82.)

Zryw: Grabowski, Kotlarzewski, Kawiecki, M. Foruś, M. Włodkowski, P. Włodkowski, S. Foruś,

Rosiński, Dąbrowski, Dymek, Kluskowski.

Piłkarze z Jedwabna przegrywali 0:2, ale w drugiej połowie zdołali wyciągnąć na 3:2. W

doliczonym czasie gry gospodarze w zamieszaniu podbramkowym zdobyli trzeciego gola.

Protestujący Kawiecki, którego zdaniem piłka nie przekroczyła linii bramkowej, został ukarany

czerwoną kartką. Zastrzeżenia do pracy arbitra miało także kierownictwo Zrywu - w jego opinii

mocno kontrowersyjne były także dwie wcześniejsze bramki dla miejscowych.

Strażak Olszyny - UKS Pruski - zespół gości nie przyjechał na mecz

Sprint Grodki - SKF Kunki 1:3 (0:2), Płomień Turznica - Start II Nidzica 1:5 (0:3), OHI

Frednowy - Cor Jesu Rybno - mecz się nie odbył.

GRUPA V

Mewa Prejłowo - Perkoz Łężany 3:5 (2:2), Błękitni Stary Olsztyn - KS Różnowo 1:2 (0:2),

Kormoran Purda - Kormoran Lutry 3:0 (1:0), KS Łęgajny - Niedźwiedź Ramsowo 2:1 (1:0),

WKS Dąbrówka Wielka - Burza Barczewko - mecz się nie odbył.

10. kolejka

MKS Szczytno - Fortuna Gągławki 3:2 (1:0); br.: Bartosz Dąbrowski (42.), Kamil Kosiorek

(60.), Adam Sójka (85.)

Olimpia Olsztynek - KP Szczytno 2:0 (1:0)

WPZ Lemany - Start Nidzica 1:4 (0:2); br.: Piotr Lisiewicz (80.)

JUNIORZY MŁODSI GRUPA IV

10. kolejka

Olimpia Olsztynek - Omulew Wielbark 4:2 (2:2); br.: Mateusz Samsel (6.), Paweł Karcz (35.)

Błękitni Pasym - Start Nidzica 4:1 (1:0); br.: Roman Żelaznowski (17.), Daniel Przecioska (72.,

80.), Wojciech Budziński (76.)

MKS Szczytno - OKS 1945 Olsztyn 1:2 (1:1); br.: Igor Kozian (32.)

MŁODZICY GRUPA V

10. kolejka

Reda I Szczytno - MKS Szczytno 0:0

Reda II Szczytno - Leśnik Nowe Ramuki 7:0 (2:0); br.: Paweł Marszałek (2., 23., 69.), Tomasz

Kaczyński (38., 48.), Michał Niemyjski (34., 63.)

Błękitni Pasym - Olimpia Olsztynek 0:0

TRAMPKARZE GRUPA V

10. kolejka

Reda Szczytno - MKS Szczytno 5:1 (3:1); br.: Jędrzej Rydzewski (8., 28.), Oskar Hardziej (

29., 43.), Jakub Kusior (39.) - Wojciech Kłak (4.)

Informacje piłkarskie opracowali: (gp), (dob)