Omulew gorsza od Vęgorii * Widmo spadku w Pasymiu * SKS: zabrakło sił * Zryw Zrywu wciąż trwa * Hokejowy wynik w Dźwierzutach

Finał sezonu za pasem

IV liga - 28. kolejka

Vęgoria Węgorzewo - Omulew Wielbark 3:2 (2:1)

1:0 – (12.), 2:0 – (17.), 2:1 – Damian Kujtkowski (43.), 3:1 – (57.), 3:2 – Michał Kwiecień (75.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski (60. Lisiewicz), Szczygielski, J. Miłek, Mikulak, Rudzki, M. Miłek (80. Janowski), S. Nowakowski (60. Dębek), Kujtkowski, Kwiecień, Remiszewski (60. K. Miłek).

- Vęgoria zagrała bardzo ambitnie i zasłużyła na to zwycięstwo – stwierdził po meczu trener Omulwi Mariusz Korczakowski. - Przespaliśmy pierwszych dwadzieścia minut i wtedy straciliśmy dwie bramki. W drugiej połowie osiągnęliśmy wyraźną przewagę, ale niewiele z niej wynikało.

Najdogodniejszą szansę na wyrównanie (jeszcze przy stanie 2:1) miał w 47. min Szczygielski, jednak po jego strzale głową bramkarz wybił piłkę na słupek. W 57. min miejscowi wyprowadzili na tyle groźną kontrę, że zakończyła się ona zdobyciem trzeciego gola. Na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem kontaktową bramkę strzelił Kwiecień, ale na więcej Omulwi nie było już stać.

28. kolejka

Olimpia Olsztynek – GKS Wikielec 1:4, DKS Dobre Miasto – Rominta Gołdap 2:0, Start Nidzica – Mazur Ełk 1:2, Victoria Bartoszyce – Zatoka Braniewo 1:5, Warmiak Łukta - Olimpia II Elbląg 2:5, Pisa Barczewo – Stomil II Olsztyn 2:3, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Mamry Giżyko 1:0. Mecz zaległy: Mamry Giżycko – DKS Dobre Miasto 1:1.