Dariusz Wędrowski zajął 19 miejsce w XXIV Wiązowskim Półmaratonie. W zawodach uczestniczyła cała krajowa czołówka biegaczy.

W niedzielę 29 lutego na starcie stanęło 500 zawodniczek i zawodników, w tym 9. osobowa reprezentacja AMATORSKIEGO KLUBU BIEGACZA ze Szczytna.

W rozgrywanym w trudnych warunkach atmosferycznych biegu bardzo dobrze spisał się Dariusz Wędrowski pokonując wielu bardziej utytułowanych zawodników, w tym jedną z najlepszych na świecie biegaczkę długodystansową Małgorzatę Sobańską, zwyciężczynię maratonu londyńskiego i drugą na mecie maratonu nowojorskiego.

- Frekwencja przerosła organizatorów, zabrakło numerów startowych i medali, chyba dlatego, że bieg jest pierwszym w tym roku prestiżowym półmaratonem - powiedział "Kurkowi" uczestnik biegu Krzysztof Wilczek, prezes AKB.

Pierwszy linię mety minął Sławomir Kąpiński z Płocka, uzyskując czas 1:07.10.

Miejsca zawodników AKB Szczytno: 19. Dariusz Wędrowski - 1:16.10; 61. Zbigniew Łuński - 1:22.50; 109. Krzysztof Wilczek - 1:27.50; 170. Stanisław Bałdyga - 1:32.58; 175. Tomasz Walerzak - 1:33.38; 222. Krzysztof Zygnerski - 1:37.28; 225. Zygmunt Zapadka - 1:37.43; 314. Stefan Jankowski - 1:49.09; 410. Marian Gołąbek - 2:10.00. Bieg ukończyło 433 zawodników.