Kto wygrał Otwarte Tenisowe Mistrzostwa Powiatu Szczycieńskiego? Oczywiście Ryszard Nowotka. W rywalizacji kobiet nie było mocnych na Agnieszką Zarębę.

Jak zwykle Nowotka, jak zwykle Zaręba

W tegorocznej edycji mistrzostw karty rozdawała pogoda. Lejący się z nieba żar sprawił, że przesuwano terminy poszczególnych pojedynków. Z powodu aury mecz finałowy mężczyzn rozpoczął się w niedzielę już o godzinie 9.00.

Na kortach WSPol i SM Odrodzenie walczyło 20 zawodników i zawodniczek. W rywalizacji mężczyzn po raz kolejny nie miał sobie równych Ryszard Nowotka, który w finale nadspodziewanie łatwo wygrał z Andrzejem Jemielitą 6-0, 6-2. W dwóch wcześniejszych pojedynkach były mieszkaniec Szczytna nie oddał seta i stracił tylko kilka gemów.

- Niestety, wciąż jestem w dobrej formie – śmieje się Ryszard Nowotka, laureat Plebiscytu „Kurka Mazurskiego” na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Szczycieńskiego w roku 2011. Pan Ryszard do swojej przebogatej kolekcji tenisowych trofeów dorzucił niedawno także tytuł najlepszego zawodnika Otwartych Mistrzostw Litwy w kategorii +60. Na pięknych kortach w Wilnie był jedynym Polakiem, który rywalizował m.in. z zawodnikami Rosji i Białorusi.

W szczycieńskich mistrzostwach w kategorii mężczyzn trzecie miejsce zajęli ex aequo Jerzy Cimoszyński i Krzysztof Bugaj.

Wśród panów dzieli i rządzi Ryszard Nowotka, panie natomiast mają problem z pokonaniem Agnieszki Zaręby. W finale wygrała ona z Katarzyną Ropiak, zdobywając tym samym kolejny tytuł mistrzowski. Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo Anna Górka i Alina Kolendo.

Zawody zostały zorganizowane przez PCSTiR w Szczytnie.