Trzech „szalonych” zawodników Amatorskiego Klubu Biegacza ze Szczytna stanęło w Ostrołęce na starcie I Crossu Szalonego Kurpsia organizowanego przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości ARKADIA oraz Klub Futbolu Amerykańskiego KURPIE.

Mazurzy na Kurpiach

Bieg został przeprowadzony na terenach zielonych na jednym z ostrołęckich osiedli.

10-kilometrowa trasa nie była zbyt wymagająca, ale wiodła przez pola, nieużytki rolne, tereny piaszczyste z licznymi ostrymi podbiegami i zbiegami.

- Atmosfera podczas biegu, jak to bywa na tego typu zawodach, była wspaniała - wspomina Tomasz Walerzak z AKB Szczytno. Szczycieńscy zawodnicy wybrali się na bieg w ramach przygotowań do dwóch kolejnych imprez mających się odbyć w maju. tj. Półmaratonu Węgorza i Półmaratonu Kurpiowskiego. Po raz pierwszy na bieg wybrała się Ewa Szczepanek, która bardzo gorąco dopingowała swoich kolegów i męża Piotra debiutującego na zawodach tego typu.

Miejsca naszych zawodników: Tomasz Walerzak – 10. (44:14), Dawid Bielski – 11. (44:24), Piotr Szczepanek – 13 (44:42) .

Ogólnie na starcie biegu na 10 km stanęło łącznie 51 zawodników i zawodniczek

Wszyscy zawodnicy po biegu, za trud włożony na trasie, otrzymali okolicznościowe medale oraz mogli posilić się prawdziwą kurpiowską grochówką. - Kto miał jeszcze ochotę i siły, mógł również zatańczyć z miejscowymi Kurpiankami, które kibicowały przyjezdnym zawodnikom do samego końca – dodaje Tomasz Walerzak. - Nasi biegacze zgodnie potwierdzili, że sprawdzian przed zbliżającymi się półmaratonami został zaliczony na 4 z dużym plusem.