Piątka zawodników AKB Szczytno wystartowała w XXIX Półmaratonie Wiązowskim. Na mecie na nich i na innych uczestników biegu czekał nasz olimpijczyk i medalista Mistrzostw Świata i Europy, zapaśnik Andrzej Supron, wręczający nagrody.

Nagrody od Suprona

Zawodnikom, a na linii startu stanęło ich grubo ponad 600 (rekord imprezy), towarzyszyła wiosenna pogoda. Najszybszy był olimpijczyk Arkadiusz Sowa, który uzyskał czas 1:06,43 godz. W biegu głównym uczestniczyła piątka szczytnian. Kazimierz Czarnota był 231. (1:40.21), Andrzej Sienkiewicz – 237. (1:40.31), Wojciech Szydlik – 242. (1:40.51), Artur Trochimowicz – 460. (1:56.04), Stefan Jankowski – 503. (1. kat. wiek., 2:01.00). W towarzyszącym imprezie biegu na 5 km wystartowała Jolanta Matacz. W klasyfikacji OPEN zajęła 112. miejsce (194 zawodników, którzy ukończyli bieg). W rywalizacji pań była 11. na 45 sklasyfikowanych uczestniczek.

ZAGADKA ROZWIĄZANA

Przed tygodniem zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom zabawę w rozpoznanie jednego z zawodników AKB Szczytno, uczestniczących w biegu w Łomży. Fotografia przedstawiała nieco zamaskowanego Artura Trochimowicza. Jako pierwszy do naszej redakcji zgłosił się pan Krzysztof Daszewski, który od „bohatera” zdjęcia otrzymał okolicznościową koszulkę.