Przygotowująca się do rozgrywek ligi okręgowej drużyna MKS Szczytno zremisowała w towarzyskim spotkaniu z Tęczą Biskupiec 2:2.

MKS - TĘCZA 2:2 (1:0)

Bramki dla MKS: Radosław Gotówko (42) i Mariusz Krupiński (84)

MKS: Cichy, Skonieczny, M. Magnuszewski, Mastyna, Cymer (45 Głodzik), Grabowski (45 Pietrzak), Bartnikowski, Gotówko (45 Krupiński), Zaręba, Rędzio (45 Dębek), Droliński (45 Świerczewski, 65 Wolicki)

W drużynie gospodarzy wystąpiło trzech nowych zawodników, słuchaczy WSPol., którzy będą przebywać w Szczytnie do września br. Ich przejście nie jest jeszcze definitywnie potwierdzone, trwają jeszcze w tej sprawie rozmowy z ich klubami HURAGANEM Morąg (Radosław Gotówko), DRWĘCĄ Nowe Miasto Lubawskie (Marcin Cymer) i A-klasowym KUJAWIAKIEM Stanin (Marcin Rędzio).

Nowi piłkarze spisali się zupełnie dobrze. Grali tylko przez pierwsze 45 minut i wówczas przewaga należała do miejscowych. Po przerwie inicjatywę przejęli goście wychodząc na prowadzenie 2:1. W końcówce dzięki przytomnemu zachowaniu Krupińskiego gospodarze jednak zdołali wyrównać. W ich składzie zabrakło zawodników z podstawowego składu: Bondaruka, A. Magnuszewskiego i Gregorczyka. Dwaj pierwsi stawili się do gry, ale trener, jak nam tłumaczył, nie wpuścił ich na boisko ze względu na zaległości treningowe.

Był to już drugi mecz obu drużyn rozegrany w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Dwa tygodnie temu w Biskupcu zwyciężyli gospodarze 3:2. Kolejnymi sparingpartnerami szczytnian będą GRANICA Kętrzyn, START Nidzica i START Działdowo.