* Wielbark od czterech meczów bez zwycięstwa * Błękitni wygrywają na koniec rundy * SKS samodzielnym liderem * Porażki w klasie B

Omulew coraz niżej

IV Liga - 15. kolejka

Omulew Wielbark – Polonia Pasłęk 1:4 (1:2)

0:1 – (19.), 0:2 – (20.), 1:2 – Patryk Szczygielski (28.), 1:3 – (55.), 1:4 – (82.)

Omulew: Przybysz, C. Nowakowski, Rudzki, J. Miłek, Staszewski, Buła, M. Miłek, K. Miłek (60. Abramczyk), Szczygielski (80. Musioł), Kwiecień, Remiszewski (75. Cieślik).

Wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo gości, lecz przy odrobinie szczęścia wielbarczanie mogli zdobyć co najmniej punkt. - Może i goście wygrali zasłużenie, ale śmiem twierdzić, że wypracowaliśmy więcej sytuacji. W pierwszej połowie graliśmy naprawdę przyzwoicie i mieliśmy przewagę – mówi trener Mariusz Korczakowski.

W niedzielę swojego dnia nie miał Przybysz, który ułatwił gościom zdobywanie bramek. Po 20 minutach i dwóch strzałach Polonii było już 0:2. Wkrótce Szczygielski zdobył gola kontaktowego i zanosiło się na doprowadzenie do wyrównania. Na początku drugiej połowy przyjezdni znów skorzystali z prezentu.

- Jeszcze przy stanie 1:3 mogliśmy strzelić trzy bramki – mówi wielbarski szkoleniowiec. Gole dla Omulwi jednak nie padły, a w końcówce kropkę nad i postawili przyjezdni.

15. kolejka

Victoria Bartoszyce - DKS Dobre Miasto 0:1, Zatoka Braniewo – Błękitni Orneta 1:3, Warmiak Łukta – Warmia Olsztyn 7:2, Stomil II Olsztyn – Start Kozłowo 4:0, Mamry Giżycko – Granica Kętrzyn 1:5, GKS Wikielec – Motor Lubawa 1:0, Pisa Barczewo - Mrągowia Mrągowo 1:0.