W dniach 12-15 października w Czeskich Budziejowicach odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Policji w judo, karate, strzelectwie, kolarstwie przełajowym oraz triathlonie policyjnym.

W turnieju udział wzięło blisko 200 policjantek i policjantów z 15 zespołów, w tym 11 reprezentacji narodowych.

Bardzo dobrze spisali się polscy judocy, którzy wywalczyli 3 srebrne oraz 4 brązowe medale. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce przed Austrią i Czechami. Drużyna strzelców wypadła słabo zajmując dalszą lokatę. W klasyfikacji generalnej, dzięki medalom judoków, reprezentacja Policji Polskiej zajęła VI miejsce. Wygrali Słowacy przed Czechami i Szwajcarami.

W zespole judoków wystąpiło dwóch policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: Jacek Szewczak w wadze 81 kg oraz Michał Grzebieniewski w wadze 100 kg uplasowali się na drugiej pozycji. Inny zawodnik Pol.KS Ireneusz Wierzbicki wywalczył trzecie miejsce, ale tym razem, w związku z przynależnością służbową, reprezentował KWP w Olsztynie. Trenerem reprezentacji Policji Polskiej w judo był pracownik Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Tadeusz Dymerski, a sędzią Ryszard Szydłowski, również z WSPol.

* * *

W sobotę 16 października w Gdyni odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Juniorów w Judo. Awans do finałów wywalczył zawodnik Pol.KS-u ze Szczytna Krzysztof Woźniak, który w wadze +100 kg zajął drugie miejsce, wygrywając jedną walkę i jedną przegrywając. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 29-31 października w Jastrzębiu Zdroju.