Porażka sprzed dwóch tygodni, pierwsza w tym sezonie, nie odbiła się na dyspozycji siatkarzy GWARDII. Kolejnego rywala odprawili z kwitkiem w ciągu zaledwie 55 minut.

14 kolejka - 31 stycznia

Pol.KS GWARDIA Szczytno - SKS Starogard Gdański 3:0 (11, 20, 18)

GWARDIA: Polechoński, Zawalniak, Szyćko, Dynkowski, Mierzejewski, Kasprowicz, Dymerski (libero) oraz Pruchniewski i Prud

Rezerwowi palą się do gry

Bez problemu uporali się z kolejnym rywalem siatkarze GWARDII. Tylko w drugim secie gościom udawało się momentami nawiązać równorzędną walkę. U gospodarzy szczególnie imponował dynamicznymi uderzeniami Tomasz Dynkowski. Pochwały zbierał też Przemysław Polechoński. Rozgrywający GWARDII napsuł sporo krwi przyjezdnym silną zagrywką z wyskoku. W końcówce meczu, ku uciesze kibiców, trener Borkowski wpuścił na boisko rezerwowych Karola Pruchniewskiego i Łukasza Pruda, z drużyny juniorów. Ten pierwszy, występując w roli rozgrywającego, tak się palił do gry, że stojąc w drugiej linii zbyt szybko wybiegał pod siatkę, popełniając błąd ustawienia. To kosztowało jego drużynę stratę trzech kolejnych punktów. Na szczęcie przewaga była zdecydowana i "wpadki" juniora nie mogły już wpłynąć na losy spotkania.

Za tydzień gwardziści rozegrają zaległy mecz w Hajnówce z tamtejszym MODERATOREM, a za dwa tygodnie rozpoczną występy w fazie play-off. Pierwszym ich rywalem będą rezerwy olsztyńskiego AZS UWM.

Albin Polechoński, Sekretarz Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej:

- Mecz miał dwa oblicza. W pierwszym secie u grajacych całkiem poprawnie gospodarzy dominowała rozwaga i co jest rzadkością w przypadku potyczki ze słabym rywalem, chęć do walki. Myślami już pewnie wybiegają do rundy play-off. Trochę sobie odpuścili w drugiej partii, ale w trzeciej wszystko wróciło do normy.

MOSiR Giżycko - MKS MDK Warszawa 0:3 (-25,-19,-23)

ALPAT Gdynia - Moderator Hajnówka 1:3 (-20, 20,-22,-19)

AZS UWM II Olsztyn - NET Ostrołęka 0:3 (-19,-21,-19)

Tabela

1.GWARDIA 12- 1 25 38: 9 2.NET 10- 4 24 35:21 3.MODERATOR 10- 3 23 33:16 4.AZS UWM II 6- 8 20 25:27 5.MKS MDK 5- 9 19 23:30 6.SKS 5- 9 19 23:33

7.MOSiR 4-10 18 18:36

8.ALPAT		 3-11 17 15:38