Bardzo dobrze rozpoczął się tegoroczny sezon dla Macieja Wojciechowskiego. Średniodystansowiec Pol.KS-u Szczytno trzykrotnie stawał na podium ogólnopolskich biegów ulicznych z udziałem najlepszych zawodników w kraju.

Rośnie forma na mistrzostwa

W rozegranym 24 kwietnia biegu ulicznym na 5 km w Cekowie, koło Turku Wojciechowski był trzeci z czasem 14:56. Zwyciężył Klaudiusz Kozłowski (ALTON Gniezno) - 14:48 przed Marcinem Panfilem (MARATON Turek) - 14:52. W biegu głównym wzięło udział 86 zawodników. W towarzyszących mu biegach dla dzieci i młodzieży zorganizowanych w ramach "Cekowskiej Wiosny" uczestniczyło 760 sportowców.

W sobotę 1 maja w Wąbrzeźnie Maciej Wojciechowski okazał się najlepszy w stawce 46 zawodników zwyciężając w VII Biegu Konstytucji. Dystans 3 km pokonał w czasie 8:00:20. W zawodach towarzyszących biegowi głównemu ścigało się 450 uczestników.

I wreszcie w najbardziej prestiżowym XIV Biegu Konstytucji 3 Maja rozegranym w dniu rocznicy święta w Warszawie zawodnik ze Szczytna uplasował się na trzeciej pozycji uzyskując czas 14:02. Zwyciężył Michał Bednarski (POLONIA Warszawa) - 13:46 przed Mariuszem Giżyńskim (AZS AWF Warszawa) - 13:52. W zawodach wzięło udział 120 zawodników.

Za kilka dni lekkoatleta Pol.KS-u, reprezentujący także barwy MKS Namysłów udaje się do Polic koło Szczecina, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w biegu na 10 km na bieżni (w tym roku konkurencję tę wyłączono z lekkoatletycznych MP).

- Chciałbym pobiec w granicach 30 minut i zająć miejsce w pierwszej ósemce - mówi Maciej Wojciechowski. Później czekają go nie mniej renomowane imprezy: w czerwcu - Mistrzostwa Polski MSWiA w półmaratonie, w lipcu - Mistrzostwa Polski w la, na których wystąpi w swojej koronnej konkurencji - 3 km z przeszkodami (rek. życ.- 8:31:74), Mistrzostwa Świata oficerów wojsk NATO w Austrii, w sierpniu - Mistrzostwa Europy w biathlonie letnim w Niemczech, we wrześniu - Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim na Słowacji.