Maciej Wojciechowski zapewnił sobie miejsce w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w biathlonie letnim.

Żaden sport mu nie straszny

Podczas rozegranych w Zakopanem (12-13 czerwca) zawodów będšcych eliminacjami do ME zawodnik Pol.KS-u Szczytno zwyciężył w biegu indywidualnym na 7 km, a w sprincie na 4 km był drugi. Awans do mistrzostw kontynentu, które odbędą się 12-14 sierpnia w Niemczech zdobyło czterech pierwszych zawodników.

Maciej Wojciechowski ma stałe miejsce w kadrze narodowej biathlonistów od 2000 r. Do jego największych sukcesów należy zdobycie dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Europy w 2002 r. i brązowego medalu na mistrzostwach świata w 2001 r. Do tego jeszcze dochodzi trzykrotne wywalczenie tytułu Mistrza Polski.

Wszechstronnie utalentowany zawodnik Pol.KS-u uprawia szereg innych sportów, w których również osiąga znaczące wyniki. Pod koniec lipca wyjeżdża do Austrii, gdzie będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata oficerów wojsk NATO w wieloboju. Konkurencje, w których przyjdzie mu rywalizować o tytuł najlepszego na świecie to m.in. pokonanie toru 30 przeszkód na odcinku 500 m, pływanie w umundurowaniu ćwiczebnym na 50 m z przeszkodami podwodnymi i nawodnymi, bieg na orientację na 20 km w pełnym umundurowaniu z karabinem na plecach i strzelanie z pistoletu na 25 m oraz z karabinu maszynowego M16 na 200 m. To nie wszystko. Maciej Wojciechowski weźmie także udział w teście ze znajomości prawa wojennego (obowiązuje język angielski) i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym na polu walki.

W ramach przygotowań do światowych zmagań w wieloboju zawodnik Pol.KS-u startuje w zawodach lekkoatletycznych. Podczas rozgrywanego 26 czerwca II Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Glinojecka zajął trzecie miejsce na 10 km uzyskując czas 29:48. Zwyciężył Sławomir Kąpiński (SPORTING Międzyzdroje) - 28:54 przed Piotrem Prusikiem (GWARDIA Olsztyn) - 29:24.

W minioną niedzielę Maciej Wojciechowski wystąpił na Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, gdzie ścigał się na 3 km z przeszkodami. Wystąpił w finale, w którym z czasem 8:59:34 zajął 8 miejsce. Wygrał Jan Zakrzewski (OLEŚNICZANKA Oleśnica) - 8:28:04.